Élményfestés, mint karácsonyi ajándék

Az utóbbi években a koronavírus világjárvány alapjaiban változtatta meg a karácsonyainkat és az ajándék vásárlási szokásainkat. Szerencsére idén már nem kell szembenéznünk a korlátozásokkal, a társas összejövetelek létszáma sincs limitálva, valamint nem kell este 8-ig hazaérnünk sem. Ugyanakkor a baráti, családi összejövetelek szervezését a legtöbb esetben még mindig nagyobb körültekintés előzi meg. Az ajándékok kiválasztásában fontos szempont lett a pandémia évei alatt, hogy akár online is meg tudjuk vásárolni, esetleg otthon készíthessük el, vagy hogy a megajándékozott fél akár otthona biztonságában is tudja élvezni a meglepetést.

 

Az ajándékozás funkciója

Az ember szociális lény, szeret mások társaságában lenni. Az ajándékozás pedig szociális cselekedet, az emberi kapcsolataink mélyítésére, megtartására szolgálhat. Az ajándékozással az a célunk, hogy az általunk szeretett személyt boldogabbá tegyük, kifejezésre juttassuk szeretetünket iránta.

Tudományosan igazolt tény, hogy a magukat boldognak tartó személyek szoros emberi kapcsolatokkal rendelkeznek és naponta bő egy órával több időt töltenek szeretteikkel. Az ajándékozás kapcsolatépítő funkcióval is bír, hiszen mind az ajándékozót, mind az ajándékozottat boldogabbá teszi. Hogy ez hatás érvényesülhessen, olyan ajándékot érdemes választani, amelyre rápillantva, vagy a mindennapokban használva emlékezteti a megajándékozottat az ajándékozóra.

 

A kézműves ajándékok virágkorát éljük

Ami az ajándékokat illeti, felértékelődtek a kézzel készített ajándékok. Ezek egyrészt könnyebben személyre szabhatóak, másrészt az ajándékozott számára szívet melengető a tudat, hogy valaki a legdrágább tulajdonából adott neki az ajándék készítése közben – az idejéből. Jó ajándék lehet egy saját készítésű társasjáték, vagy kártyajáték. A házi gasztro ajándékok is népszerűek, egy helyes üvegbe zárt házi mogyorókrémnek, teának, teasüteménynek, vagy forrócsoki pornak szinte bárki örülhet. Népszerűek a fényképpel díszített tárgyak, mint a  naptárak, vászonképek, bögrék, díszpárnák. Az magunk által készített ajándékoknak csak a képzeletünk, no meg az időnk szabhat határt.

 

A másokon segítés, mint ajándék

Bár ideális esetben az ember szociális érzékenysége és társadalmi felelősségvállalása egész évben nem a fogasra akasztva nyugszik, karácsony idején több lehetőségünk van a jótékonykodásra. Több adománygyűjtő pont van a lakókörnyezetünkben és a szervezetek is nagyobb kampányt folytatnak a támogatásért. Jó kezdeményezés, ha a családi/baráti körünkben megbeszéljük, hogy az egymásnak ajándékra szánt összeget valamely jótékony szervezet számára juttassuk el.

Sok prémium minőségű gourmet terméket, kozmetikumot, de akár használati tárgyat, vagy design dísztárgyakat is lehet vásárolni jótékony szervezetektől. Ezeket a termékeket általában megváltozott munkaképességű emberek, a munkaerőpiacon nehezebben boldoguló személyek készítik.

A karácsony előtti nagytakarítás is jó lehetőséget ad arra, hogy felülvizsgáljuk az otthonunkban lévő tárgyakat. Sok minden lenne mások számára használható és szükséges, amit mi esetleg nem használunk ki, vagy amit az időközben megváltozott élethelyzetünk miatt már nem veszünk igénybe. Az adományboltok örömmel fogadnak minden ilyesmi tárgyat, hogy aztán az eladott dolgok bevételéből, vagy a tárgyak megfelelő célba juttatásával támogassák a rászorulókat. Ezzel pedig nem csak magunknak teszünk jót azáltal, hogy nem kerülgetjük tovább a már nem használt holmit, hanem a rászorulóknak és nem utolsósorban a környezetünknek. Ha már ott vagyunk az adományboltban, érdemes körülnézni, hiszen számos kincsre bukkanhatunk jóval a piaci ár alatt. Használtan venni jó állapotú és minőségű tárgyakat sokkal környezetkímélőbb, olcsóbb és fenntarthatóbb, mint újonnan a boltból.

 

A tudás, mint ajándék

Sokszor egy jó könyv is nagy örömet tud okozni, azonban az új regények polcán túl érdemes körbenézni az új ismereteket kínáló könyvek között. Egy jó szakácskönyv, egy megbízható szerző önismereti könyve, vagy például a kertészkedés szerelmeseinek egy növénygondozási könyv mind-mind jó ötletnek bizonyulhatnak. A vírus miatti távolságtartás rengeteg online tanfolyamot generált, érdemes körbenézni szerettünk érdeklődési területei mentén. Már egyszemélyes és páros masszázs tanfolyamok, főzőtanfolyamok, nyelvtanfolyamok, kalligráfia workshopok, fotós anyagok érhetőek el online a saját otthonunkban, a saját időbeosztásunk szerint. Ha online kurzust, vagy új ismeretet átadó könyvet választunk, akkor tudást adunk. Így az ajándék nem, vagy csak nagyon lassan használódik el, ezzel folyamatosan emlékeztetve az ajándékozottat arra, akitől kapta.

 

Élményfestés, mint ajándék

A fenti felsorolásba tökéletesen illeszkedik az élményfestést nyújtó szolgáltatásunk. Hiszen akár helyszíni élményfestő alkalommal, akár otthoni élményfestő szettel, akár szabadon levásárolható ajándékutalvánnyal lepjük meg szerettünket, tudást, élményt és tárgyat is adunk neki ajándékba. Tudást, mert a vászonra festés alapjait, az ecsetkezelést és festékkel való bánásmódot tanulhatják meg nálunk a résztvevők. Élményt, hiszen egy új dolgot próbálhatnak ki akár egyedül, akár párosan azok, akik minket választanak. Tárgyat, hiszen a végterméket mindenki hazaviheti és nap, mint nap gyönyörködhet benne. Ha pedig úgy döntünk, mi magunk festünk egy képet, azzal mindenki jól jár: az ajándékozó új élményre tehet szert, az ajándékozott pedig gyönyörködhet a képben.

Blog

Élményfestés – Bicikli

Egy korábbi bejegyzésünkben már pontról pontra végigjártuk, hogy milyen állomásai voltak a kerékpár fejlődésének, amíg végül elérte azt a kinézetet és működési mechanizmust, ahogyan napjainkban is használjuk ezt a remekbe szabott közlekedési és sporteszközt. Most egy kicsit tovább kalandozunk a témában, tartsatok velünk!   Kerékpár vagy bicikli? Mindkét elnevezést használjuk, a kerékpár talán kicsit szofisztikáltabb, a bicikli pedig utal a járgány kétkerekű mivoltára és a köznyelvben ez a szó formálódott tovább szlenggé. Ennek a szónak lettek aztán becézett formái, amelyeket a fiatalabb generáció tagjai is szívesen használnak, mert viccesek. Így lett a bicikliből bringa, bicaj, bicó, canga és néha még cenga is. Ugye, hogy mindannyiunknak ismerősek ezek? A kerékpár szó megalkotása egyébként Szekrényessy Kálmán nevéhez fűződik, aki korának egyik legsokoldalúbb férfija lehetett. Egy személyben ő volt az első magyar úszó, az első magyar sportlap-alapító, szerkesztő, író, repülőgép-konstruktőr, több sportág hazai meghonosítója, az MTK és számos más sportklub alapítója, dísztagja és elnöke, a Balaton és a Boden-tó első átúszója, az Irodalmi Társulat titkára, dzsidáskapitány, a kerékpár mellett az erőgép szavunk megalkotója is.   A kerékpár feltalálása Vannak, akik szerint már a kereket és aztán később pedig a kerékpárt is egy lusta ember találhatta fel, vagy legalábbis olyan valaki, aki nem szeretett

Olvass tovább »

Élményfestés – Tavaszi képek

Februárban jön el az az idő, amikor már nem csak a farsang és a busójárás szól a téltemetésről, hanem sok ember gondolatai és vágyai is a tavasz körül forognak. Sokan várjuk már nagyon a téli időszak végét, még akkor is, ha megvannak a hideg időnek is a maga szépségei. A tavasz jót tesz a lelkünknek. A megújulást, a több napsütést, a természet ébredését és sok virágot hoz magával.   A tavasz meghatározása A tavasz a mérsékelt éghajlati övezet egyik évszaka. A trópusi éghajlatú tájakon ez az évszak egyszerűen nem létezik. A tavasz arról ismerhető meg, hogy ilyenkor felélénkül az élővilág, virágba borulnak a növények, zöldellenek a mezők és lombot növesztenek az erdők. Földünk északi féltekéjén a március, az április és a május, míg a déli féltekén a szeptember, az október és a november a tavaszi hónapok.   A tavasz kezdete A csillagászati tavasz a tavaszi napéjegyenlőségtől a nyári napfordulóig tart, tehát az északi féltekén közelítőleg március 21-től június 21-ig, a déli féltekén pedig közelítőleg szeptember 23-tól december 21-ig örülhetünk ennek az évszaknak. Tavasszal emelkedik az átlaghőmérséklet nappal és éjszaka is, de az is lehetséges, hogy esetenként szeszélyessé és kicsit kiszámíthatatlanná válik az időjárás. Ebben az évszakban esik a legtöbb eső

Olvass tovább »

Élményfestés – Angyalok

Az elmúlt néhány évszázadban természettudományos magyarázatra alapozva tagadták az angyalok létezését. Az emberiség különböző népei azonban egymástól függetlenül is mindig, minden korban hitték, hogy igenis vannak ilyen lények. A keresztény vallások legfőbb írásos alapja, a Szent Biblia pedig első könyvétől az utolsóig egységesen állítja a létezésüket.   Kik az angyalok? A Biblia eredeti nyelvei nem használtak rájuk olyan speciális szót, mint amilyen a magyar nyelvben az angyal kifejezés. Héberül és arámiul a nevük (’maleach’) jelentése hírvivő, hírnök, küldött vagy követ és pontosan ugyanezt jelenti a görög nyelvben az ’angelosz’ szó is. Ha össze akarjuk foglalni az angyalok természetéről a bibliai leírásokban adott képet, akkor azt mondhatjuk, hogy az angyalok teremtett, azaz nem öröktől fogva, de a jövőben örökké létező, elpusztíthatatlan, természetfölötti, szellemi lények. A teremtő Istenhez és a földi halandókhoz hasonlóan személyiséggel és intelligenciával, a beszédre való képességgel, érzelmekkel, akarattal és öntudattal rendelkeznek. A szintén személyiséggel bíró szellemi lények egy másik csoportjától, a démonoktól, valamint az elhunyt emberek szellemeitől pedig abban különböznek, hogy minden esetben van szellemi testük, nem test nélküliek. Éppen ezért a démonoktól eltérően nem tudnak beköltözni az emberek testébe, viszont képesek testet ölteni a földi szférában, és így részt tudnak venni földi eseményekben. Vannak jó, illetve gonosz

Olvass tovább »
főoldaleseményekwebshopkosármenü