Graham Gercken képek a KreatívLigetnél

Amikor az élményfestés alkalmainkon elkészíthető festményeket válogatjuk, mindig szem előtt tartjuk azt, hogy a kortárs festészetből is meg tudjuk mutatni az értékes és jól reprodukálható darabokat. Így kerültek bele a KreatívLiget Élményfestő Stúdió kínálatába Graham Grecken ausztrál származású kortárs festőművész képei.

 

Az autodidakta festő

A festészetben az évszázadok alatt hatalmas tudás és tapasztalat halmozódott fel. Ezeket a korszakoknak megfelelően műhelyekben, iskolákban, művészeti akadémiákon igyekeztek is továbbadni a következő generáció művészeinek. Emellett természetesen minden kornak megvoltak az önfejlesztéssel tanuló művészei, akik közül néhány ismertebb festőművészről már egy korábbi bejegyzésünkben is olvashattatok.

Az 1960-ban Queensland-ben született Graham Grecken is önmagát képző és fejlesztő festőművész. Mostanra – a már több mint 30 éve tartó aktív, festészettel töltött idő után – több rangos művészeti díjat is a magáénak tudhat.

Karrierje kezdetén még inkább a megélhetés motiválhatta az alkotásban. 24 éves korában a Sydney-től mintegy 50 km-es távolságra található Kék-hegységbe költözött és az elkészült képeit az arra járó turistáknak értékesítette.

 

Graham Grecken tájképfestészete

Minden művésznek megvannak azok a témakörei, amelyek közegében a legotthonosabban mozog és ezáltal ezekben a legsikeresebb. Aki remekbe szabott tájképeket fest, nem biztos, hogy portré ábrázolásban is ugyanolyan jó és fordítva. Graham Grecken művészete a tájképfestészetben tudott kiteljesedni. Ebben a tárgykörben lett lehetősége arra, hogy az általa alkalmazott technikákat tökélyre fejlessze.

Persze – mint minden művész – ő sincs híján a kísérletező kedvnek és a vágynak, hogy új dolgokat ismerjen meg és általa még nem alkalmazott technikákat tanuljon meg.

Ilyen indíttatásból jöhetett létre az a tanulmányút, amely 2003-ban kezdődött Graham számára és 4 teljes évig tartott. Ezalatt az idő alatt Kínában tanulmányozta az ottani festészeti technikákat. Nagyszerű kínai művészekkel találkozott és dolgozott együtt, elsajátítva az általuk használt speciális tintamosás technikát. Ez egy akvarellfestéshez hasonlító módszer. Az a lényege, hogy a felhasznált tintákat vízzel hígítva világosabb és áttetszőbb színeket tudunk létrehozni és nagyobb felületeket tudunk színekkel kitölteni, ezzel a vászon vagy papír egészét bevonva az alkotásba.

 

Keresd a Graham Grecken tájképeket a KreatívLiget Élményfestő Stúdió kínálatában a Helyszíni élményfestések menüpontban és találd meg a számodra megfelelő időpontot! Várunk szeretettel foglalkozásainkon! A képen látható Arany folyó című képet is megtaláljátok a novemberi alkalmak között, valamint többször is lesz a másik kedvenc, a Ketten az erdőben, amelynek eredetije szintén Grecken műve.

Blog

Élményfestés – Rókapár

Manapság gyakran találkozhatunk a róka motívummal. Babaholmik, babaszobák falától kezdve, hipszter ruházaton át akárhol visszaköszönhet a rókák jellegzetes, bohém ábrázata. Azonban nem csak a körülöttünk lévő tárgyakon találkozhatunk vele oly gyakran, hanem szinte bárhol a természetben, hiszen a vörös róka a legelterjedtebb szárazföldi ragadozó a Földön. Megtalálhatjuk az északi sarkkörtől kezdve egészen a mediterrán vidékekig, Közép-Amerika és Észak-Afrika néhány területén, és a nagy ázsiai sztyeppéken is. Magyarországon akárhol előfordul, amit elsősorban a kiváló alkalmazkodóképességének köszönhet. Ahogy a természetes élőhelyei egyre szűkösebbé váltak, úgy költözött be az emberi településekre és mezőgazdasági termőterületekre is.   Az éjszaka vörös-fehér urai A rókának általában vöröses-sárgás barna a színe, felülnézetben inkább rozsdavörös a bundája, a hasa és a végtagok belső oldala pedig fehéres. Homlokán, vállain és háta hátulján a farok tövéig fehéren foltos, de ajka, pofája és torka ugyancsak fehér. A végtagokon fehér sáv vonul lefelé, a fülek akárcsak a mancsok, feketék. Farka bozontos és hosszú. Esetenként a csak a  farok hegye, olykor az egész farok fehér színű. Rendkívül ritkán, de Magyarországon is előfordul teljesen fekete egyed, amit a vadászati szaknyelvben „szenes rókának” hívnak. Létezik még az ezüstróka, mely a vörös róka nagy számban tenyésztett színváltozata. Ami a méretét illeti, az a kis, illetve a

Olvass tovább »

Élményfestés – Különleges technikák, látványos felületek

Festeni már önmagában is nagy élmény, de vannak eszközeink, amelyek további értéket adnak ehhez az nagyszerű kikapcsolódási formához. Azon kívül, hogy sokféle festményből válogathatsz nálunk, amelyeket megfesthetsz a foglalkozásainkon, időről időre beiktatunk az eseménynaptárba olyan alkalmakat is, amikor a sima akrilfestéken kívül más anyagokat is kipróbálhatsz.   Valódi homok a festményen Egy tengerparti hangulat megjelenítése a vásznon mindig különleges élmény. Visszaidézi kedves emlékeinket egy-egy elmúlt nyaralásról és készítése közben már hangolódhatunk a következőre. Ha valódi homokot használunk az akrilfesték mellett, akkor a festményünk szinte megelevenedik, a fókusz áthelyeződik és egy ilyen anyag segítségével bevonjuk a harmadik dimenziót is az ábrázolásba. Kísérletező kedvűek tovább fokozhatják a hatást azzal, hogy a nyaralásról hazahozott kagylókat és csigákat a megfestett képre szépen megkomponálva helyezik, ezzel is emléket állítva a nyári élményeknek.   Arannyal festés Gustav Klimt a szecessziós festészet nagy alakja alkalmazta előszeretettel a képein az arannyal festést, A legszebb színű nemesfémmel való kapcsolata egészen a gyerekkoráig nyúlik vissza, az édesapja ugyanis aranyművesként dolgozott. Ahhoz, hogy tökéletesítse az arany használatának festményeken történő technikáját Klimt Olaszországba, Ravennába és Velencébe utazott, hogy bizánci művészek munkáját tanulmányozza. A csók című híres alkotásához nem csak aranyfestéket, hanem valódi laparanyat is használt, ezzel téve még hatásosabbá az árnyalatot. Ez

Olvass tovább »

Élményfestés – Vízesés

A víz egy nagyon különleges anyag festészeti szempontból is. Egyrészt áttetsző és átengedi magán a fénysugarak egy részét, másrészt viszont különleges módon visszatükrözi mindazt, ami a környezetében van. Egy vízesés megfestése pedig végképp nem könnyű feladat, hiszen a gyorsan és hirtelen lezubogó víz legkevésbé sem átlátszó vagy áttetsző. Inkább habos, tajtékos és színe fehéres vagy barnás is lehet, attól függően, hogy milyen anyagokat sodor és hordoz magával.   A víz felülete A felülete lehet olyan sima, mint a tükör, de fodrozódhat is. Ez a jelenség olyankor látható, ha épp hozzáér valami, vagy ha beledobunk egy kavicsot, esetleg végigsiklik rajta egy csónak. A szél vagy szellő hullámokat kelt a vízen, amelyek lehetnek alig érzékelhetők, enyhén fodrosak, kicsit habos széllel, a viharos erejű légmozgás pedig már óriási hullámokat korbácsol. Ezek a természeti hatások úgy megváltoztatják a víz nyugodt felületét, hogy nyoma sem marad a korábbi színeknek és hangulatnak. A magyar nyelvben csodálatos és egyben beszédes kifejezéseink vannak a vadul hullámzó víz leírására. Ilyen például, amikor azt mondjuk, hogy tajtékzik a tenger.   A víz színe A vízfelület messzebbről nézve egy (vagy néha több) jól meghatározható színben pompázik, amely szín ráadásul elég sok mindentől függhet. Meghatározó lehet az ég aktuális színe, a víz

Olvass tovább »
főoldaleseményekwebshopkosármenü