Készíts velünk képet folyatásos technikával!

Egy kép akkor is tud gondolkodásra sarkallni minket embereket vagy emlékeket, érzelmeket előhívni bennünk, ha nonfiguratív. A KreatívLiget Élményfestő Stúdió kínálatában eddig csak megadott képek újrafestése volt elérhető. A közelmúltban azonban bővítettük a választékunkat a folyatásos technikával, ahol garantáltan nem születik két egyforma kép. A végeredmény mindenkinél különböző lesz és a képre tekintve mindenkiben más asszociációkat fog ébreszteni. Ha eljössz a foglalkozásunkra, akkor megismerkedhetsz a fluid art, azaz a „folyékony művészet” varázslatos világával!

 

Mit jelent a folyatásos, azaz a fluid art technika?

A fluid art egyfajta absztrakt festészeti technika. Akril festéket vegyítünk speciális hígítóval, ettől a festék folyóssá válik, de a konzisztenciáját megőrzi. Ez azt jelenti, hogy ez a speciális folyadék úgy hígítja a festéket, hogy annak színe és fedőképessége szinte változatlan marad. Ezentúl kondicionálja is a festéket, így kevésbé valószínű, hogy a száradás során a festményen repedések keletkeznek. A kép teljes száradás után teljesen vízálló lesz.

 

Hogyan készül egy fluid art kép?

A festéket nem ecsettel visszük fel a vászonra, hanem folyatjuk, így a különböző színű festékek gyönyörű színátmeneteket képezve keverednek össze.  Egy-egy keverékbe olajat is csepegtetünk, ettől nagyon érdekes cellás és hálós elemeket lehet képezni az alkotásban. A kiöntött festékben több rétegben vannak a színek, az olaj pedig – ahogy a keverék felszínére jön – előcsalogatja az alatta lévő színrétegeket is.

A foglalkozásainkon kétféle öntési technikát is elsajátíthatsz, amelyekhez két különböző inspirációs témát adtunk meg. Az egyik a víz alatti vulkán témáját járja körbe színhasználatával és a képen keletkező mintázatokkal. A másik pedig egy tengerpart megalkotása, a kék és a sárgás homokszín ezer árnyalatának és átmenetének megjelenítésével. Ez önmagában is nagyon izgalmas folyamat, de itt nem állunk meg. Különböző csillám- és fémporokat biztosítunk a résztvevőknek, amelyek segítségével gyönyörű metálos vagy fényes hatás érhető el az alkotáson.

 

Miért érdemes a fluid art technikát nálunk megtanulnod?

Első ránézésre nem tűnik bonyolult feladatnak ez a festési mód. Az interneten is számos videó kering, ahol játszi könnyedséggel készülnek a szebbnél-szebb absztrakt alkotások. Ezerféle ötlet, kiegészítő eszköz, színkombináció kavarog a szemünk láttára és áll össze egy csodás absztrakt képpé. Azonban mi azt javasoljuk, hogy ha még nincs gyakorlatod ezen speciális technika terén, akkor inkább ne otthon kísérletezz a drága alapanyagokkal, vállalva a sikertelenség kockázatát! Az élményfestés alkalmainkon minden hozzávaló a rendelkezésedre áll és ráadásul olyan tudással indulhatsz majd haza, amivel magabiztosan és sikeresen tudod az új ismereteidet otthon is alkalmazni. Tudnod kell, hogy ez egy igencsak festékigényes, egyben nagy felfordulással, festék “pacsálással”  járó módszer, így ha hozzánk jössz el, nem kell kockára tenned az étkezőasztalod makulátlanságát, vagy a nappalid padlójának épségét sem.

 

Mire számíts, ha eljössz hozzánk élményfestésre?

  • Ez egy olyan esemény, ahová csak 12 éven felülieket tudunk fogadni, mivel a terem kapacitása szűkös és a kísérők már nem férnének el.
  • A foglalkozások időtartama 2-2,5 óra, de csúszás is előfordulhat, kérlek ezt kalkuláld bele a program tervezésénél.
  • A foglalkozáson 2 darab 30*30 cm-es festmény elkészítésében segítünk. Amennyiben páros festést választotok, akkor 2 darab 50*50 cm-es kép tulajdonosai lesztek. Páros festés esetén 2 db jegy vásárlása szükséges. Kérünk, hogy a megjegyzés rovatban jelezzétek, ha párban szeretnétek festeni.
  • A festményeket a festés után nem tudod azonnal elvinni, javasoljuk, hogy minimum 4 napra hagyd itt nálunk száradni.
  • Vedd figyelembe, hogy a normál eseményekre vásárolt ajándékutalványok ezen foglalkozásokra nem válthatóak be. A különbözeti összeg megfizetésével természetesen lehetséges, ha ezt szeretnéd, kérlek hívj minket telefonon.

 

Ha felkeltettük az érdeklődésedet a folyatásos technika iránt, ne habozz, foglalj időpontot helyszíni élményfestő alkalmunkra! Ősszel is van lehetőséged kipróbálni nálunk a fluid art technikát. Szeretettel várunk az élményfestés alkalmakon!

Blog

A csók története

A csók az ajkak összeérintését jelenti elsősorban. Külön ezzel a témával foglalkozó tudomány is létezik a világon, ez pedig a filematológia. A csókolózás feltehetőleg tanult viselkedés, több emlősállatnál is előfordul. Az embereknél nem minden kultúrában van szokásban. Nézzük is meg, hogy hogyan alakult az emberek, az emberiség viszonya ehhez az intim kapcsolódáshoz a történelem különböző korszakaiban és népcsoportjainál.   A csók a régi korokban A témával foglalkozó kutatók igen megosztottak a csók eredetét illető kérdésben. Az egyik vélekedés szerint a csókolózás szokása valószínűleg több millió évvel ezelőtt alakult ki, amikor az emlősök a megrágott ételt a szájukon át adták át utódaiknak, az antropológusok egy másik csoportja szerint pedig egy olyan ösztönös cselekedetről van szó, amelynek inkább a párválasztásban van szerepe. A legkorábbi, csókolózáshoz hasonló tevékenységről, az orrok egymáshoz dörzsöléséről tudósító szövegek az időszámításunk előtti 1500 környékén, Indiában keletkezett védikus irodalomból származnak. Az időszámításunk előtti 8-9. századból származó hindu eposzban már az ajkak összeérintéséről is találunk szövegrészletet, a sokak által ismert Kámaszútra pedig már egy egész fejezetet szentelt a különböző csók fajták leírásának. A csók azonban nem csak Indiában volt ismert. Hérodotosz, az időszámításunk előtti 5. században élt görög történetíró megemlékezett róla, hogy a perzsa férfiak ajakcsókkal üdvözölték az azonos társadalmi

Olvass tovább »

Élményfestés – Csónakok és vitorlások

Földünk valamivel több mint kétharmad részét tengerek és óceánok borítják. Ezeken kívül pedig tavak és folyók is szép számmal akadnak a szárazföldek belsejében is. Ez így van már elég régóta, így az emberiség előtt álló egyik legnagyobb kihívás már évezredek óta az, hogy valahogy át tudjon kelni a vizeken. Ennek érdekében olyan eszközöket kellett építenie már őseinknek is, amelyek egyszerre alkalmasak vízi járműnek és szállítóeszköznek. Megszülettek tehát a csónakok, a hajók és a vitorlások, amelyek az évszázadok folyamán sokféle módozatban és stílusban fejlődtek. Nincs mit csodálkoznunk azon, hogy a hajók megihlették a képzőművészeket is, amelynek eredményeként csodás festmények és más alkotások születtek az évszázadok alatt.   A hajózás története Senki sem tudja, pontosan mióta használ az ember vízi járműveket. Az elsőket a természet szolgáltatta, kidőlt vagy hordalék fatörzsek formájában. Az épített hajók felé vezető úton a következő lépést a helyi lehetőségektől függően a bödönhajó vagy a tutaj valamelyik típusa jelentette. Szálfákban gazdag területeken a fatörzsből kivájt bödönhajó és a tutaj, az olyan nádban gazdag területeken, mint Egyiptom, Mezopotámia vagy akár a Titicaca-tó vidéke, a nádból készült tutaj vagy csónak terjedt el inkább. Ahol nád vagy hordalékfa sem nagyon fordult elő, ott állati bőrökből és csontokból készítettek járműveket. Ilyenek volt például

Olvass tovább »

Híres magyar festők – Rippl-Rónai József

Jellegzetes festményei közül biztosan Te is fel tudsz idézni párat. A fejét támasztó Babits portré, az ibolyacsokrot szorongató nénike vagy a kalitkát tartó hölgy olyan alkotások, amelyeket mindenki megjegyez, aki akár egyszer is látta őket. Fontos alkotóelemei a 19. század végén és a 20. század elején a magyarországi poszt-impresszionista és szecessziós irányzatoknak. Rippl-Rónai életrajz Sváb származású, római katolikus vallású, első generációs értelmiségi apa és horvát ősökkel is rendelkező anya fiaként született Kaposváron, Rippl József néven. Családnevét apját és két testvérét egy évvel később követve 1889-ben változtatta meg Rippl-Rónaira. Művészi pályafutásának kibontakozása előtt a pécsi Arany Sas patikában és Kaposváron, az Arany Oroszlán Gyógyszertárban volt patikussegéd, majd Budapesten gyógyszerész mesteroklevelet is szerzett. Gyógyszerészi tevékenységéhez köthető baleset érte, amelyben élete végéig megmaradó sérülést szerzett, amikor kénsavval leöntötte bal kézfejét. 1882-ben már Zichy Ödön családjánál házitanítóskodott, élt Szurdon és Kalksburgban is, közben pedig rajzórákat vett. 1884-től a müncheni Művészeti Akadémiára járt. 1887-ben Párizsba ment és az ott élő Munkácsy Mihálynál tanult, akinek később a segédje is lett. Festészetén eleinte meglátszott mestere hatása, akinek a stílusát utánozta is. Franciaországi tartózkodása alatt megismerkedett az új, kibontakozóban lévő stílusirányzatokkal. Miután hazatért Franciaországból, 1900-ban kiállítása volt Budapesten, majd 1902-ben Kaposváron is, ahol végül egy Fő utcai házban

Olvass tovább »
főoldaleseményekwebshopkosármenü