10 kérdés az élményfestésről

Kérdések és válaszok a kedvenc témánkról, ami nem más, mint az élményfestés. Őszintén reméljük, hogy minden érdeklődő megtalálja a magában feltett kérdésekre a válaszokat és ezek alapján sokkal magabiztosabban és izgalmas várakozással telve fog eljönni hozzánk egy élményfestés foglalkozásra.

 

1. Mit nevezünk élményfestésnek?

Ez egy kreatív tevékenység, amely nem igényel különösebb előképzettséget, egyszerűen csak bele kell feledkezni az élménybe, hiszen bármelyikünk tud értéket teremteni, alkotni és elmélyülni egy olyan művészeti tevékenységben, ami nem megterhelő, de a résztvevők agyát is különleges módon stimulálja.

 

2. Mi a különbség az élményfestés és egy festőtanfolyam között?

Egy élményfestés foglalkozáson nem kimondottan képzőművészeti oktatás zajlik és nem képzőművészeti alkotásokat hoznak létre a résztvevők. A folyamat során nem az adott mű és annak tartalma a fontos, hanem maga az alkotás öröme. Az élményfestés meghozza az alkotókedvet és további festésre sarkall. Ez az élmény főleg azoknak új és érdekes, akik korábban még nem végeztek ilyen szabadidős tevékenységet, ami inkább szórakozást és kikapcsolódást jelent, mint munkát vagy feladatot.

 

3. Mennyi ideig tart egy foglalkozás?

Az élményfestés alkalmanként 3 órás elfoglaltságot jelent, amely időben egy szünet van tervezetten közbeiktatva, de természetesen a résztvevők bármikor felállhatnak és lazíthatnak egy kicsit, amennyiben úgy látják jónak.

 

4. Mit kell magammal vinnem az élményfestésre?

A szervezők előre felkészülnek minden élményfestés foglalkozásra, előkészítik az állványokat és a festővásznakat, az ecseteket és a festmény elkészítéséhez szükséges összes egyéb eszközt és kelléket. A jelentkezőknek csak a lelkesedésüket kell magukkal hozniuk és az esemény végén egy saját maguk által készített képpel és egy komplex élménnyel fognak távozni tőlünk. Ráadásul az élményfestés foglalkozásokon minden résztvevőnek biztosítunk kötényt, ami az esemény ideje alatt megvédi a ruházatot a festéknyomoktól.

 

5. Hazavihetem a képet, amit készítettem?

Természetesen, ráadásul azonnal, a foglalkozás végén, mert a képek nem olajfestékkel készülnek, hanem akrillal. Az akril pedig adottságaiban (színek, állag) ugyan nagyon hasonlít az olajfestékre, de annál egy sokkal gyorsabban szárad. A festék száradási ideje mindössze néhány perc, a vászonra való felhordástól számítva.

 

6. Mekkora festmények készülnek a foglalkozáson?

A legfőbb képméretünk a 40×50 cm-es méret, amelyet a készítendő képtől függően állítva vagy fektetve helyezünk fel az állványra. Előfordulnak a kínálatunkban 30×60 cm-es festmények is, amely eltérést a leírásokban külön jelzünk. Érdemes alaposan áttanulmányozni a lehetőségeket.

 

7. Részt vehetek az élményfestésen, ha nem tudok festeni és még sosem csináltam hasonlót?

A foglalkozások mindig úgy vannak felépítve, hogy azoknak is sikerélményben lehet része, akik még soha életükben nem fogtak ecsetet a kezükben vagy legalábbis utoljára az iskolai rajzórán tették ezt, amikor pedig kötelező volt és ez soha nem okozott nekik különösebb örömet.

Ezt az állapotot úgy tudjuk elérni, hogy a bonyolultabb festményeket előrajzoljuk vagy mindenkinek segítünk olyan vázrajzot készíteni, ami alapján már könnyebben lesz megfesthető a kép. Az eseményt lebonyolító instruktor pedig a festés közben folyamatosan, lépésről-lépésre magyarázva vezeti a kép elkészítésének menetét.

 

8. Hány résztvevő van egy élményfestés foglalkozáson?

Az élményfestés alkalmak két teremben zajlanak nálunk. A nagyobbik teremben 16 fő, a kisebbik teremben pedig 7 fő tud kényelmesen és egymás munkáját nem zavarva egyszerre festeni. Természetesen csoportos foglalás esetén igyekszünk a legoptimálisabb megoldást megtalálni, a szabad helyek függvényében.

9. Ha rendszeres résztvevője leszek a foglalkozásoknak, kaphatok valamilyen kedvezményt?

A Kreatívliget rendszeresen visszatérői élményfestői törzsvásárlói kártyát kapnak, amely már az 5. élményfestés alkalomra 50%-os kedvezményt biztosít, a 10. élményfestés alkalom pedig ingyenes. Annak, aki bankkártyával fizet:  5 % kedvezményt biztosítunk.

10. Gyerekek részt vehetnek az élményfestésen?

A felnőtteknek szánt élményfestés foglalkozásokra 12 éven felüli gyerekeket várunk, a 12 éven aluliak pedig hamarosan csatlakozhatnak a kimondottan gyerekek számára kitalált eseményekhez.

 

Ha további kérdéseid lennének vagy nagyobb csoportnak szeretnél foglalni, esetleg születésnapot vagy lánybúcsút szervezel, kérjük, hogy vedd fel velünk a kapcsolatot a hello@kreatívliget.hu e-mail címen. Várjuk jelentkezésed!

Reméljük, hogy most már biztosabb vagy a dolgodban, hogy mire vállalkozol, ha azt hallod, hogy élményfestés. Gyere el hozzánk egy foglalkozásra, trenírozd velünk a jobb agyféltekédet és élvezd a kreatív energiád felébredését örömmel!

Blog

Kreatív időtöltés télen

A téli időszak általában a bekuckózásról, az otthoni tevékenységek folytatásáról szól alapesetben is. Ezek még hangsúlyosabbá váltak az idei évben, amikor sokan ki sem mozdulnak otthonról, csak a legszükségesebb esetekben. Ahhoz azonban, hogy ne kerüljünk rossz hangulatba a bezártság és az elszigetelődés okán, érdemes az időnket okosan beosztva kreatív tevékenységekre is időt szakítani, amelyekkel ráadásul fokozhatjuk az otthonunk kellemes hangulatát, készülhetünk az ünnepekre és örömet okozhatunk a szeretteinknek is.   Illatgyertya készítés A téli időszak megérkeztével hideg lesz odakint és a nap sokkal nagyobb részében van sötét, mint a nyári időszakban, így szívesebben töltjük az időt otthon. Előkerülnek a kötött holmik, a puha párnák és a meleg takarók. A fények használatát is úgy alakítjuk, hogy meghitt, melegséget sugárzó környezetben érezhessük jól magunkat. A szerencsésebbeknél van kandalló vagy kályha, amelybe biztosan begyújtanak az első didergős estén és előkerülnek a hangulatot fokozó gyertyák is. Ezek közül a legjobbak az olyan típusok, amelyek valamilyen enyhe, de határozottan finom illatot árasztanak magukból az égés során, miközben a fényüknél beszélgetünk vagy éppen egymást masszírozzuk. Egy kis kézügyességgel és néhány jól megválasztott alapanyaggal magunk is készíthetünk illatos gyertyákat otthoni használatra. Gyertyaviaszt és hozzá való kanócot beszerezhetünk a hobbiboltokban, az illatosításhoz használható olajokat pedig nagy választékban találunk

Olvass tovább »

Élményfestés – Hogyan fessünk bőrszínt?

Ha portrét vagy teljes alakos emberábrázolást szeretnénk festménnyé formálni, akkor biztosan elő fog kerülni az a kérdés, hogy hogyan tudjuk az emberi bőrt megfesteni árnyalatokkal, fényekkel és árnyékokkal együtt. Ebben a bejegyzésben tehát a bőrszín kérdését fogjuk körbejárni egy kicsit alaposabban.   Bőrszín típusok Bőrünk színét elsősorban a melanin nevű pigmentanyag határozza meg, amelynek az a fő funkciója, hogy védje a bőrünket és ezen keresztül az egész szervezetünket az ultraibolya sugárzással szemben. A Földön a sarkoktól haladva az Egyenlítő felé az ultraibolya sugárzás mértéke fokozatosan növekszik, ezért is van az, hogy az Egyenlítőhöz közel élő népek bőre a legsötétebb a világon. Az emberiség története során – az UV zónák vándorlása következtében – a különböző bőrszín típusok területi elhelyezkedése is folyamatosan változott. A kutatók által elvégzett genetikai vizsgálatok azt is kimutatták, hogy a modern ember őse sötét bőrű volt és a világosabb bőrtípusokat eredményező genetikai mutációk csak később alakultak ki, azoknál a népcsoportoknál, akik az Egyenlítőtől északra vándoroltak. A világosabb bőrtípusok a közvetlen napfény hatására sötétebbé válnak, azaz lepirulnak vagy lebarnulnak, a bőrtípustól, a napfény intenzitásától és idejétől függően. Tulajdonképpen ez a reakció is az UV sugárzás elleni védekező mechanizmus következménye. Ezek mellett az emberek bőrszínét az életkor is befolyásolja. Kisgyermekként

Olvass tovább »

Élményfestés – Buddha

Gautama Sziddhárta egy sákja nemzetségbeli király fiaként született, a mai Nepál területén található Lumbiniben, a hagyomány szerint időszámításunk előtt 563-ban. Huszonkilenc évesen feleségét és fiúgyermekét elhagyva az igazság keresésének szentelte életét. Több évi remeteség után rájött, hogy testének kínzásával inkább elhomályosítja az elméjét, ahelyett, hogy közelebb jutna az igazi bölcsességhez, ezért felhagyott az aszkéta életmóddal. Végül a Bódhifa alatt meditálva buddhává, azaz „megvilágosodottá” vált. Életének további részében Észak-Indiát bejárva terjesztette életfilozófiáját, és már haláláig is ezrek váltak a követőivé. Buddha felismerte, hogy semmi sem állandó, és mint ilyen végső soron nem kielégítő, csakis feltételek függvényében, átmenetileg létezik. A tanításának alapja az, hogy felismerjük: semmilyen világi érték – sem a test, sem a pénz, sem a hírnév vagy a hatalom, sem a kapcsolataink nem óvnak meg minket az elmúlástól, a fájdalomtól, az elégedetlenségtől és a kiábrándulástól. Buddha ráébredt arra, hogy belső erőforrásaink megfelelő felismerése és használata révén a tartós boldogság mégis elérhető és megvalósítható. Az igazi buddhista tanítás szerint élvezetek hiábavaló hajszolása helyett energiáinkat érdemes a tudatunkban rejlő lehetőségek kibontakoztatására fordítanunk.   Hogy nézett ki Buddha valójában? A nyugati kultúrából felszínesen kitekintve a keleti tradíciókra és filozófiákra hajlamosak vagyunk a jelképeket is felületesen szemlélni. Így lehetséges az is, hogy a felületes

Olvass tovább »
főoldaleseményekwebshopkosármenü