Élményfestés, mint születésnap

Egy szülinapi buli sokféle lehet, attól függően, hogy a születésnapos milyen érdeklődési és baráti körrel rendelkezik. Ahogy telnek az évek lassan minden lehetőséget és ötletet „kipipál” az ember, akár a saját, akár a gyermeke születésnapjáról van szó.

 

Születésnap és élményfestés egyben

Ha egy igazán különleges szülinapot szeretnél szervezni magadnak, egy ismerősnek vagy éppen a gyermekednek, de nem jut eszedbe semmi izgalmas, mert már minden elképzelhető helyszínt és tematikát kipróbáltatok? Van egy jó tippünk a számodra. Gyertek el hozzánk egy közös élményfestésre. Ez garantáltan felejthetetlen élmény lesz minden egyes résztvevőnek, hiszen a képet, amit előre leegyeztetünk és majd festeni fogtok, a foglalkozás végén mindenki haza is viheti, így nem csak a születésnapos kaphat ajándékot.

A közös alkotás öröme és eredménye pedig minden nap, amikor ránéztek, emlékeztetni fog benneteket arra, hogy milyen jó dolog is egy összetartó, baráti közösség vagy család tagjaként munkálkodni egy közös festőprogramon, de akár a mindennapokban is.

Szakképzett instruktoraink irányítása és segítsége mellett történik a festés, ezért nincs szükség semmilyen előképzettségre vagy festési tapasztalatra. A foglalkozás 3 órája alatt a születésnapi vendégsereg minden tagja garantáltan meg tudja festeni saját festményét, amelyhez az eszközöket és anyagokat a KreatívLiget Élményfestő Stúdió biztosítja. A helyszín lehet a stúdiónk vagy az általatok kiválasztott külsős helyszín.

Torta és egyéb finomságok is lehetnek a születésnapon, a saját elgondolásotok alapján. Lesz rá idő és hely, hogy a hagyományos születésnapi szokások is meg legyenek tartva.

 

A születésnapi szokások eredete

A születésnapokat nagyjából az egész világon megünneplik, kivéve azokat a népeket, akik még napjainkban sem ismernek semmilyen naptárt. A születésnapok megünneplésének szokását Európában valószínűleg a római katonák terjesztették el szélesebb körben, az akkori birodalom egész területén. Ezekben az időkben nem az átlagemberek ünnepelték a születésnapjukat, hanem az istenek jeles napjait tartották számon. Ilyenkor tartottak nagy lakomákat, vagy éppen áldozatokat mutattak be az isteneknek, annak reményében, hogy az istenség a hozzá kapcsolódó területen majd az egész elkövetkező évben segíteni fogja az embereket.

A születésnapi bulik hagyományáról és azok eredetéről több elmélet is van, de ezek alapján úgy tűnik, hogy az első születésnapi ünnepség nagy valószínűséggel az 1800-as évek Németországában zajlott le és a beszédes ’Kinderfest’ nevet kapta. A története az, hogy akkoriban a gyermekek első születésnapját különösen nagy öröm övezte, mert nagy volt a gyermekhalandóság és aki mégis túlélte a kisgyermekkor ezen részét, már jobb esélyekkel indult a további évei felé.

A születésnapra érkező vendégek és látogatók arra voltak hivatottak, hogy örömet és boldogságot hozzanak a házba, és ezzel a jó hangulattal tartsák távol a kisgyermektől a rossz szellemeket, amelyek esetleg a vesztét is okozhatnák.

A születésnapi torta szokása valószínűsíthetően ókori görög eredetű. A görögök Artemisz istennőt ajándékozták meg egy Hold alakú tortával minden évben. Ebbe a tortába gyertyákat is szúrtak, amelyeket meggyújtva imitálták a Hold fényét.

A középkori Németországban terjedt el az a szokás, hogy kis tortácskákat ajándékoztak egymásnak az emberek. Később a szokás továbbfejlődött, és vallásos színezetet kapott. Jézus Krisztus születéséhez kapcsolódott a torták ajándékozása. Valószínűleg így alakult ki a hagyomány, amely aztán kicsit átalakulva, napjainkra minden születésnaposnak szinte kötelező kellékévé tette a szülinapi tortát.

A gyertyák elfújása is Németországból kiinduló szokás, amely napjainkban egyértelműen a születésnapi kívánságokhoz kötődik. Ám a régi időkben, a hagyomány szerint ha valaki egy levegővel el tudta fújni az összes gyertyát, az boldog év elé nézett, függetlenül attól, hogy az év melyik szakaszában született.

 

Élményfestés ajándékba

Az idei születésnap legyen valami más, mint az eddigiek. Egy közös élmény öröménél nincs maradandóbb ajándék, főleg, ha annak kézzel fogható és szemmel látható eredménye van. Töltsetek el együtt nálunk egy vidám, jó hangulatú délutánt vagy estét a családdal, a barátokkal vagy az osztálytársakkal, kollégákkal. Mi pedig garantáljuk, hogy az ünnepeltnek a legnagyobb boldogságot szerzitek ezzel.

A vidám hangulat és a kellemes időtöltés garantált. Szeretettel várunk minden születésnapost. További részletekért keressétek a Privát események menüpontot a weboldalunkon, ahol az elérhető kedvezményekről is olvashatok.

Blog

3D festészet

A 3D festészet a gyakorlatban

Amikor azt olvassuk vagy halljuk, hogy a festészet is lehet 3D, akkor elsőre lehet, hogy valami virtuális valóságban végzett alkotó tevékenység jut eszünkbe, amit az emberek a jövőben fognak végezni, speciális szemüvegben. Biztosan van ilyen kezdeményezés is, de amiről ebben a bejegyzésben szó lesz, az egy kicsit nagyobb hagyományokkal rendelkező technika, mint a 21. század futurisztikus elképzelései. Valójában a 3D festészet évszázadok óta létező dolog, ráadásul nem is egyféle technika létezik, amelyek a segítségével elérhetjük, hogy a kétdimenziós vászonból a festményünk bizonyos részei kiemelkedjenek és az alkalmazott színekkel, valamint a felhasznált anyagokkal elérjék azt, hogy a képet valóságosan is három dimenzióba tudjuk helyezni.   A modellpasztás technika A technika lényege az, hogy nem festékrétegeket visz fel vastagon a vászonra, hanem struktúrpasztával (más néven modellpasztával) dolgozza ki a kép kiemelkedő részeit. A struktúrpaszta egy olyan sűrű állagú, apró szemcsés és általában fehér színű massza, aminek a segítségével a kétdimenziós festővásznon tudunk kialakítani térből kiemelkedő területeket, struktúrákat. Az anyag szilárdulás után festhető bármilyen festékkel. Virágszirmok vagy tengeri hullámok kiemelésére nagyszerűen alkalmazható, de akár absztrakt képek még érdekesebbé tételére is remekül használható.   A festőkéses technika Ennél a technikánál a festék felvitelét a vászonra nem ecsettel, hanem ún. festőkéssel végzik. A festőkés a

Olvass tovább »

Festészeti stílusok, irányzatok – 2. rész

Ez a második része a festészeti stílusokról és irányzatokról szóló cikkünknek. Az első részben sorra vettük a legjelentősebbeket a X. századtól, amelyek több művészeti ágban és így a festészetben is megjelentek és értékes művek születtek az égiszük alatt. Ebben a fejezetben az irányzatok bemutatásával a XIX. század második felétől indulunk, amikor annyi új és egymásból ugyan következő, de merőben eltérő stílus alakult ki, hogy nem is győzzük felsorolni őket. Lesz egy harmadik rész is, amelyben bemutatjuk a XX. században kialakult legújabb kori irányzatokat.   Stílusok a festészetben (XIX. század) A realizmus Az elnevezés a latin ’realis’, azaz valós szóból ered és a valóság átfogó, hű, és a jellemző vonásokat kiemelő ábrázolására törekvő művészeti irányzatot jelenti. A kialakulása az 1850-es évekre tehető, amikor elérkezett a kapitalista társadalomból és annak a kedvenc ábrázolásmódjából, a romantikából való általános kiábrándulás időszaka. A realizmus a pillanatnyi jelenségekkel, a felszínes és tünékeny dolgok ábrázolásával szemben a valóság lényeges elemeit hangsúlyozza. A lényegi összefüggések megmutatása céljából elkerüli a véletlenszerű elemek ábrázolását és a mondanivalót tömöríti, egyszerűsíti. A tájfestésben részletmentesen, összefogott ecsetkezeléssel, nagy egységekben adja vissza az eléje táruló valóságot, inkább megpróbálkozik a belső lényeg érzékeltetésével is. A realista ábrázolás elfordult a romantikában meglévő történelemszemlélettől is. A hősi

Olvass tovább »

Eltűnt és megkerült festmények – Klimt: Egy hölgy arcképe

A mai cikkben bemutatott képet 1997-ben emelték le a falról piacenzai Ricci Oddi modern művészeti galériából. A képet Gustav Klimt készítette 1916-1917 táján és az ‘Egy hölgy arcképe’ címet viselte. A lopás előtt döbbenten álltak a művészetkedvelők és a rendőrök is, mígnem 2019-ben a kertészek megtalálták a festményt a galéria területén. A műremek a kertben egy fémajtóval fedett üregbe volt rejtve egy nejlonzacskóba tekerve. A felfedezést követően két férfi magára vállalta a rablást és “nagylelkűen” így nyilatkoztak: most ajándékként visszaadták azt a városnak.   Gustav Klimt egyetlen olyan képe, melyet átfestett 1916 és 1918 között Klimt számos nőt ábrázolt a festményein, egyaránt modellt álltak neki legmagasabb körökből származó hölgyek, és alsóbb osztályból származó fiatal lányok is. Az ellopott festményen egy barna hajú fiatal nő arca és felsőteste látható. Azonban, hogy pontosan kit ábrázol a kép, a mai napig nem tudjuk. A képpel kapcsolatos érdekesség, hogy csak 1996-ban, nem sokkal a lopás előtt fedezték fel egy röntgen során, hogy a hölgy portréja mögött egy másik kép rejlik. Klimt saját női portréját festette át, amelyet 1912-ben Drezdában állítottak ki, de később eltűnt és a művészettörténészek hiába keresték éveken át. Az átfestett képen egy fiatal nő látható kalapban és boával hasonló pózban. Az

Olvass tovább »
főoldaleseményekwebshopkosármenü